1px.gif Jak ochronić napęd do bramy przed uszkodzeniem?
Jak ochronić napęd do bramy przed uszkodzeniem?

Bezpieczeństwo i wygoda w jednym – oto, co obiecują nam nowoczesne napędy do bram. Możliwość zdalnego otwierania i zamykania bramy czy garażu to niewątpliwe udogodnienie dla każdego właściciela domu.

czytaj całość »
1px.gif Rodzaje klejów do styropianu i ich charakterystyka
Rodzaje klejów do styropianu i ich charakterystyka

Styropian to popularny materiał izolacyjny, który znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i przemyśle. Jego montaż wymaga użycia odpowiedniego kleju, który zapewni trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.

czytaj całość »
1px.gif Co wpływa na żywotność napędu do bramy?
Co wpływa na żywotność napędu do bramy?

Bramy garażowe i wjazdowe są nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego domu. Ich funkcjonowanie opiera się na systemie napędów, które pozwalają na wygodne otwieranie i zamykanie bramy. Bez właściwej pracy tych urządzeń, codzienne korzystanie z bramy staje się utrudnione, a awaria może wiązać się z koniecznością kosztownej wymiany części.

czytaj całość »
1px.gif Jak efektownie oświetlić ogród?
Jak efektownie oświetlić ogród?

Odpoczynek w ogrodzie w gronie rodziny lub przyjaciół to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Co jednak można zrobić, gdy nadchodzi zmierzch i przestaje się robić przytulnie? Jeśli chcemy siedzieć w ogrodzie również wieczorem lub w nocy, warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie, które nada romantycznego, magicznego klimatu. Oświetlenie pozwoli domownikom nie tylko cieszyć się atmosferą, ale również bezpiecznie korzystać z przestrzeni. Przeczytaj jak pomysłowo rozświetlić ogród.

czytaj całość »
1px.gif Jak działa wężykowa pianka montażowa?
Jak działa wężykowa pianka montażowa?

Pianki montażowe to obecnie bardzo popularny produkt, który z łatwością można wykorzystać w czasie remontu, czy budowy domu. Za ich sprawą o wiele łatwiej wykonasz wiele zadań. Nic dziwnego, ponieważ mają wiele zalet. Są między innymi świetnymi termoizolatorami, mają właściwości hydrofobowe i dobrze izolują akustycznie. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dzielimy się informacjami na temat rodzajów pianek montażowych i ich zastosowań.

czytaj całość »
1px.gif Jak prawidłowo stosować klej montażowy?
Jak prawidłowo stosować klej montażowy?

Ostatnio kleje montażowe o uniwersalnym zastosowaniu znalazły wielu miłośników. Nic dziwnego, to świetny sposób, aby wykonać nie tylko drobne prace remontowe, ale też niekiedy zastąpić całą ekipę budowlaną. Długo odkładane przyklejenie brakującej płytki na ścianie łazienki? Obluzowane lustro na korytarzu? A może nieestetyczne pęknięcie na ogrodowym stole? Do wszystkich tych problematycznych kwestii możesz wykorzystać klej montażowy i będziesz zachwycony rezultatem. Pamiętaj jednak, że aby przymocować dany element solidnie i bezpiecznie, niezbędne jest poznanie poprawnego stosowania. Zapraszamy do przeczytania naszych wskazówek. 

czytaj całość »
1px.gif Jaki klej będzie idealny do styropianu?
Jaki klej będzie idealny do styropianu?

Styropian jest z jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów ociepleniowych. I nic w tym dziwnego. Wykazuje doskonałe właściwości, które pozwalają na zwiększenie termoizolacyjności konstrukcji, a jednocześnie jest łatwy w zastosowaniu. Jednak jaki klej wybrać, by solidnie i szybko zamocować styropian? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Czym charakteryzują się napędy do bram Faac?
Czym charakteryzują się napędy do bram Faac?

Napędy do bram sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Aby jednak taki układ działał prawidłowo i efektywnie ważne jest dobranie odpowiednich elementów. Jednym z popularnych rozwiązań są napędy firmy FAAC. Czym się one charakteryzują? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jakie są zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych?
Jakie są zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych?

Niekiedy zdarza się, że nowoczesne rozwiązania początkowo wydają się czymś zbędnym. Z czasem jednak okazuje się, że zwiększają efektywność i bezpieczeństwo, stając są początkiem nowego etapu. Dobrym tego przykładem są systemy automatyczne do bram wjazdowych. Jakie są zalety ich wykorzystywania? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

czytaj całość »
1px.gif Na co zwracać uwagę przy montażu bram?
Na co zwracać uwagę przy montażu bram?

Brama garażowa pełni kilka funkcji jednocześnie. Stanowi wykończenie budynku, przekłada się na estetykę całej posesji, a do tego zabezpiecza wnętrze przed niepowołanymi osobami. Kluczem do zadowolenia jest jednak nie tylko wybranie konstrukcji wysokiej jakości. Duże znaczenie ma również przeprowadzenie poprawnego montażu. O czym warto pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Co może być przyczyną zacinania się bramy wjazdowej?
Co może być przyczyną zacinania się bramy wjazdowej?

Automatyczne bramy wjazdowe to rozwiązania, które stanowią komfortową i popularną propozycję. Niestety, ich mechanizm może ulec uszkodzeniu. Wpływają na to zarówno awarie mechaniczne, jak i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Co może być bezpośrednią przyczyną zacinania się bramy wjazdowej? I co zrobić, żeby konstrukcja wróciła do dobrego stanu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jaki napęd wybrać do bramy?
Jaki napęd wybrać do bramy?

Wygoda jest obecnie jednym z najważniejszych czynników, którym warto kierować się przy wybieraniu rozwiązań do domu. Oznacza to przede wszystkim wykorzystywanie nowoczesnych automatyzacji, które są bezpieczne, efektywne i usprawniają codzienne aktywności. W przypadku bram wjazdowych wygoda będzie oznaczać wybór odpowiedniego napędu. 

czytaj całość »
1px.gif Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?
Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?

W dzisiejszych czasach duże znaczenie ma przede wszystkim wygoda i wykorzystywanie rozwiązań, które nas wyręczają i zapewniają maksymalny komfort. Nic więc dziwnego, że większość stosowanych obecnie bram to bramy automatyczne, które otwierają się i zamykają przy pomocy pilota. Aby taki układ rzeczywiście spełniał swoje zadanie, konieczne jest najpierw wykonanie odpowiedniej instalacji elektrycznej. O czym warto jednak pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium