1px.gif Jaki klej będzie idealny do styropianu?
Jaki klej będzie idealny do styropianu?

Styropian jest z jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów ociepleniowych. I nic w tym dziwnego. Wykazuje doskonałe właściwości, które pozwalają na zwiększenie termoizolacyjności konstrukcji, a jednocześnie jest łatwy w zastosowaniu. Jednak jaki klej wybrać, by solidnie i szybko zamocować styropian? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Czym charakteryzują się napędy do bram Faac?
Czym charakteryzują się napędy do bram Faac?

Napędy do bram sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Aby jednak taki układ działał prawidłowo i efektywnie ważne jest dobranie odpowiednich elementów. Jednym z popularnych rozwiązań są napędy firmy FAAC. Czym się one charakteryzują? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jakie są zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych?
Jakie są zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych?

Niekiedy zdarza się, że nowoczesne rozwiązania początkowo wydają się czymś zbędnym. Z czasem jednak okazuje się, że zwiększają efektywność i bezpieczeństwo, stając są początkiem nowego etapu. Dobrym tego przykładem są systemy automatyczne do bram wjazdowych. Jakie są zalety ich wykorzystywania? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

czytaj całość »
1px.gif Na co zwracać uwagę przy montażu bram?
Na co zwracać uwagę przy montażu bram?

Brama garażowa pełni kilka funkcji jednocześnie. Stanowi wykończenie budynku, przekłada się na estetykę całej posesji, a do tego zabezpiecza wnętrze przed niepowołanymi osobami. Kluczem do zadowolenia jest jednak nie tylko wybranie konstrukcji wysokiej jakości. Duże znaczenie ma również przeprowadzenie poprawnego montażu. O czym warto pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Co może być przyczyną zacinania się bramy wjazdowej?
Co może być przyczyną zacinania się bramy wjazdowej?

Automatyczne bramy wjazdowe to rozwiązania, które stanowią komfortową i popularną propozycję. Niestety, ich mechanizm może ulec uszkodzeniu. Wpływają na to zarówno awarie mechaniczne, jak i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Co może być bezpośrednią przyczyną zacinania się bramy wjazdowej? I co zrobić, żeby konstrukcja wróciła do dobrego stanu? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jaki napęd wybrać do bramy?
Jaki napęd wybrać do bramy?

Wygoda jest obecnie jednym z najważniejszych czynników, którym warto kierować się przy wybieraniu rozwiązań do domu. Oznacza to przede wszystkim wykorzystywanie nowoczesnych automatyzacji, które są bezpieczne, efektywne i usprawniają codzienne aktywności. W przypadku bram wjazdowych wygoda będzie oznaczać wybór odpowiedniego napędu. 

czytaj całość »
1px.gif Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?
Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?

W dzisiejszych czasach duże znaczenie ma przede wszystkim wygoda i wykorzystywanie rozwiązań, które nas wyręczają i zapewniają maksymalny komfort. Nic więc dziwnego, że większość stosowanych obecnie bram to bramy automatyczne, które otwierają się i zamykają przy pomocy pilota. Aby taki układ rzeczywiście spełniał swoje zadanie, konieczne jest najpierw wykonanie odpowiedniej instalacji elektrycznej. O czym warto jednak pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Dlaczego warto montować videodomofony?
Dlaczego warto montować videodomofony?

Urządzenia elektroniczne są coraz bardziej zaawansowane, dzięki czemu sprawiają, że dom, w którym mieszkamy staje się inteligentnym miejscem. Takie rozwiązania oszczędzają nasz czas, zapewniają większe bezpieczeństwo i podnoszą ogólny komfort życia. Dobrym tego przykładem są wideofony. Czym różnią się one od tradycyjnych domofonów? I jakie są ich główne zalety? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Czym się kierować przy wyborze domofonu do domu?
Czym się kierować przy wyborze domofonu do domu?

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników, o który powinniśmy zadbać, żeby poprawić komfort sobie i członkom naszej rodziny. W tym celu można zastosować wiele metod. Jedną z nich jest wykorzystanie profesjonalnego domofonu, który pozwala sprawdzić, kto zmierza w kierunku naszej posesji. Aby jednak urządzenie to rzeczywiście spełniało swoją rolę, konieczne jest dobranie go do osobistych potrzeb. Czym należy się kierować przy podejmowaniu decyzji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Czym charakteryzują się farby Tikkurila?
Czym charakteryzują się farby Tikkurila?

Zmiana koloru ścian to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na odmienienie pomieszczenia. Dobranie modnej, dopasowanej do wnętrza, ale także do naszego gustu propozycji sprawia, że przestrzeń nabiera nowego charakteru i w zależności od naszych oczekiwań, staje się bardziej przytulna, bardziej elegancka, jaśniejsza lub intymniejsza. Jednak aby być zadowolonym z efektu końcowego, konieczne jest wykorzystanie produktów wysokiej jakości, takich jak farby Tikkurila. Czym się one cechują? I co warto wiedzieć o samej marce, która je tworzy? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jak zabezpieczyć podłogę podczas malowania ścian?
Jak zabezpieczyć podłogę podczas malowania ścian?

Malowanie jest bardzo ważnym etapem każdego remontu. To właśnie zmiana koloru ścian sprawia bowiem, że pomieszczenie nabiera zupełnie nowego charakteru i staje się w zależności od naszych potrzeb bardziej przytulne, nowocześniejsze, optycznie większe lub intymniejsze. Podstawą całego procesu jest oczywiście dobranie odpowiedniego odcienia farby. Nie mniej istotne jest jednak także staranne zabezpieczenie powierzchni wokół, w tym przede wszystkim podłogi. W jaki sposób można to zrobić? W naszym artykule wyjaśniamy ten temat.

czytaj całość »
1px.gif Gdzie mają zastosowanie farby lateksowe?
Gdzie mają zastosowanie farby lateksowe?

Zmiana koloru ścian to sposób na zupełne odmienienie charakteru przestrzeni. Nowoczesny, dopasowany do aktualnych trendów, ale także do naszych gustów odcień może bowiem sprawić, że pomieszczenia, które dotąd były nudne i pozbawione klasy, staną się ciekawe i przytulne. Decydując się na remont warto wykorzystać m.in. farby lateksowe. Co należy wiedzieć o tym rodzaju farb? I gdzie warto je wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jakie cechy posiadają farby akrylowe?
Jakie cechy posiadają farby akrylowe?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do wykańczania zewnętrznych i wewnętrznych ścian są farby. Dzięki nim budynek albo pomieszczenie staje się estetyczne i nabiera ciekawego charakteru. Podczas wyboru farb warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jaką gamę kolorystyczną oferuje dany producent, ale również na to, jakie są rodzaje farb, ponieważ to właśnie one definiują ich właściwości i możliwości zastosowania. Jednym z rodzajów, który stale zyskuje na popularności, jest farba akrylowa. Czym się charakteryzuje i jakie ma zalety?

czytaj całość »
1px.gif Na jakie ściany stosować farby gruntujące?
Na jakie ściany stosować farby gruntujące?

Wykańczanie czy remont domu lub mieszkania wiąże się z koniecznością zaplanowania prac i wyborem różnych rozwiązań. Mowa tutaj przede wszystkim o materiałach wykończeniowych. Jeżeli chodzi o ściany, to najpopularniejszym sposobem ich wykończenia jest oczywiście malowanie. Warto jednak pamiętać, że często zdarza się tak, że konieczne jest uprzednie przygotowanie podłoża. Mogą się do tego przydać na przykład farby gruntujące. Po co się ich używa i na jakich ścianach najlepiej się sprawdzą?

czytaj całość »
1px.gif Jak zagruntować odpowiednio ściany?
Jak zagruntować odpowiednio ściany?

Wykańczanie albo remontowanie mieszkania czy domu wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szeregu prac. Ściany są jednym z elementów wnętrz, które wpływają na jego estetykę. Właśnie dlatego należy je odpowiednio przygotować do malowania. Mowa tutaj przede wszystkim o gruntowaniu, które jest niezbędne, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt. W dzisiejszym wpisie opiszemy, w jaki sposób należy zagruntować ściany oraz dlaczego gruntowanie jest ważne.

czytaj całość »
1px.gif Kiedy lepiej malować ściany wałkiem?
Kiedy lepiej malować ściany wałkiem?

Czeka Cię malowanie ścian? Postaw na właściwe akcesoria, dzięki którym zwiększysz swój komfort podczas wykonywania tej czynności oraz w efekcie uzyskasz równo i estetycznie pomalowaną powierzchnię. Zwykle największy dylemat budzi wybór odpowiednich pędzli lub wałka malarskiego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy użyć pędzli, a kiedy zdecydować się na wałek, doskonale trafiłeś. W dalszej części artykułu rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, w jakich sytuacjach i na jakim rodzaju powierzchni najlepiej malować ściany wałkiem, a kiedy lepiej z niego zrezygnować na rzecz pędzli.

czytaj całość »
1px.gif Jak dobrać pędzel do farby?
Jak dobrać pędzel do farby?

Malowanie ścian to podstawowa czynność, którą się wykonuje podczas remontu. Jest to również jedna z tych czynności, z którą powinna poradzić sobie każda osoba, nawet ta, która wcześniej nie miała z nią do czynienia. Sukces tkwi jednak w odpowiednim dobrze farby oraz narzędzi do malowania. Okazuje się, że przy zakupie farb nie można kierować się wyłącznie ich kolorem, a przy kupnie pędzi ich ceną i rozmiarem. I choć te kwestie także mają duże znaczenie, warto pamiętać, że zarówno farba, jak i pędzle powinny być przede wszystkim dopasowane do malowanej powierzchni. Ponadto pędzle muszą być też dobrane właściwe do rodzaju farby. Chcesz wiedzieć, jak dobrać odpowiedni pędzel? Przejdź do dalszej części artykułu, w którym przedstawiamy rodzaje pędzli oraz ich zastosowanie.

czytaj całość »
1px.gif Jak uzyskać wymarzony kolor ścian?
Jak uzyskać wymarzony kolor ścian?

Kolor ścian pełni ważną funkcję wystroju wnętrza. Jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenie, ciemniejsze stworzą w nim kameralną, przytulną atmosferę. Często w wyborze ścian kierujemy się nie tylko charakterem i stylem wystroju wnętrza, lecz również własnymi preferencjami estetycznymi. Spośród wielu rodzajów farb to farby akrylowe pomogą w uzyskaniu wymarzonego koloru sypialni, salonu czy pokoju dziecięco. Sprawdź, jakie mają właściwości farby akrylowe i jakie są ich zalety.

czytaj całość »
1px.gif Film z montażu siłownika Faac 721
Film z montażu siłownika Faac 721

W tym filmie staraliśmy się Państwu pokazać montaż siłownika do bramy przesuwnej Faac 721 w raz zaprzyjaźnionym montażystą Andrzejem z firmy AZAC System. Jest to nasz pierwszy filmik na YT także prosimy o wyrozumiałość :) 

czytaj całość »
1px.gif Do czego używa się farb dyspersyjnych?
pędzle i farba

W podstawowym podziale farby dzieli się na dyspersyjne oraz rozpuszczalnikowe. Farby dyspersyjne składają się z żywicy oraz wypełniacza tworzącego dyspersję. W ten sposób powstaje skład, w którym drobne cząsteczki są zawieszone w wodzie i nie dochodzi do ich całkowitego rozpuszczenia. Nałożenie farby na podłoże skutkuje odparowaniem wody i powstaniem elastycznej powłoki o właściwościach zbliżonych do cech tworzywa sztucznego.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium