1px.gifPromocje
Zestaw napęd siłownik FAAC 740, 3 PILOTY!
Zestaw napęd siłownik FAAC 740, 3 PILOTY!
1 565,00 zł 1 457,00 zł
szt.
Zestaw napęd siłownik FAAC 414 ALFA Short
Zestaw napęd siłownik FAAC 414 ALFA Short
1 740,00 zł 1 717,00 zł
szt.
Zestaw napęd siłownik NAJNOWSZY FAAC 740 XLED,3xPILOT,LAMPA
Zestaw napęd siłownik NAJNOWSZY FAAC 740 XLED,3xPILOT,LAMPA
1 878,00 zł 1 798,00 zł
szt.
Zestaw napęd siłownik FAAC Genius G-Bat 300/ 414
Zestaw napęd siłownik FAAC Genius G-Bat 300/ 414
1 490,00 zł 1 445,00 zł
szt.
1px.gif Jaki napęd wybrać do bramy?
Jaki napęd wybrać do bramy?

Wygoda jest obecnie jednym z najważniejszych czynników, którym warto kierować się przy wybieraniu rozwiązań do domu. Oznacza to przede wszystkim wykorzystywanie nowoczesnych automatyzacji, które są bezpieczne, efektywne i usprawniają codzienne aktywności. W przypadku bram wjazdowych wygoda będzie oznaczać wybór odpowiedniego napędu. 

czytaj całość »
1px.gif Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?
Jaką wybrać instalację elektryczną do bramy skrzydłowej?

W dzisiejszych czasach duże znaczenie ma przede wszystkim wygoda i wykorzystywanie rozwiązań, które nas wyręczają i zapewniają maksymalny komfort. Nic więc dziwnego, że większość stosowanych obecnie bram to bramy automatyczne, które otwierają się i zamykają przy pomocy pilota. Aby taki układ rzeczywiście spełniał swoje zadanie, konieczne jest najpierw wykonanie odpowiedniej instalacji elektrycznej. O czym warto jednak pamiętać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Dlaczego warto montować videodomofony?
Dlaczego warto montować videodomofony?

Urządzenia elektroniczne są coraz bardziej zaawansowane, dzięki czemu sprawiają, że dom, w którym mieszkamy staje się inteligentnym miejscem. Takie rozwiązania oszczędzają nasz czas, zapewniają większe bezpieczeństwo i podnoszą ogólny komfort życia. Dobrym tego przykładem są wideofony. Czym różnią się one od tradycyjnych domofonów? I jakie są ich główne zalety? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Czym się kierować przy wyborze domofonu do domu?
Czym się kierować przy wyborze domofonu do domu?

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych czynników, o który powinniśmy zadbać, żeby poprawić komfort sobie i członkom naszej rodziny. W tym celu można zastosować wiele metod. Jedną z nich jest wykorzystanie profesjonalnego domofonu, który pozwala sprawdzić, kto zmierza w kierunku naszej posesji. Aby jednak urządzenie to rzeczywiście spełniało swoją rolę, konieczne jest dobranie go do osobistych potrzeb. Czym należy się kierować przy podejmowaniu decyzji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Czym charakteryzują się farby Tikkurila?
Czym charakteryzują się farby Tikkurila?

Zmiana koloru ścian to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na odmienienie pomieszczenia. Dobranie modnej, dopasowanej do wnętrza, ale także do naszego gustu propozycji sprawia, że przestrzeń nabiera nowego charakteru i w zależności od naszych oczekiwań, staje się bardziej przytulna, bardziej elegancka, jaśniejsza lub intymniejsza. Jednak aby być zadowolonym z efektu końcowego, konieczne jest wykorzystanie produktów wysokiej jakości, takich jak farby Tikkurila. Czym się one cechują? I co warto wiedzieć o samej marce, która je tworzy? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jak zabezpieczyć podłogę podczas malowania ścian?
Jak zabezpieczyć podłogę podczas malowania ścian?

Malowanie jest bardzo ważnym etapem każdego remontu. To właśnie zmiana koloru ścian sprawia bowiem, że pomieszczenie nabiera zupełnie nowego charakteru i staje się w zależności od naszych potrzeb bardziej przytulne, nowocześniejsze, optycznie większe lub intymniejsze. Podstawą całego procesu jest oczywiście dobranie odpowiedniego odcienia farby. Nie mniej istotne jest jednak także staranne zabezpieczenie powierzchni wokół, w tym przede wszystkim podłogi. W jaki sposób można to zrobić? W naszym artykule wyjaśniamy ten temat.

czytaj całość »
1px.gif Gdzie mają zastosowanie farby lateksowe?
Gdzie mają zastosowanie farby lateksowe?

Zmiana koloru ścian to sposób na zupełne odmienienie charakteru przestrzeni. Nowoczesny, dopasowany do aktualnych trendów, ale także do naszych gustów odcień może bowiem sprawić, że pomieszczenia, które dotąd były nudne i pozbawione klasy, staną się ciekawe i przytulne. Decydując się na remont warto wykorzystać m.in. farby lateksowe. Co należy wiedzieć o tym rodzaju farb? I gdzie warto je wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »
1px.gif Jakie cechy posiadają farby akrylowe?
Jakie cechy posiadają farby akrylowe?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do wykańczania zewnętrznych i wewnętrznych ścian są farby. Dzięki nim budynek albo pomieszczenie staje się estetyczne i nabiera ciekawego charakteru. Podczas wyboru farb warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jaką gamę kolorystyczną oferuje dany producent, ale również na to, jakie są rodzaje farb, ponieważ to właśnie one definiują ich właściwości i możliwości zastosowania. Jednym z rodzajów, który stale zyskuje na popularności, jest farba akrylowa. Czym się charakteryzuje i jakie ma zalety?

czytaj całość »
1px.gif Na jakie ściany stosować farby gruntujące?
Na jakie ściany stosować farby gruntujące?

Wykańczanie czy remont domu lub mieszkania wiąże się z koniecznością zaplanowania prac i wyborem różnych rozwiązań. Mowa tutaj przede wszystkim o materiałach wykończeniowych. Jeżeli chodzi o ściany, to najpopularniejszym sposobem ich wykończenia jest oczywiście malowanie. Warto jednak pamiętać, że często zdarza się tak, że konieczne jest uprzednie przygotowanie podłoża. Mogą się do tego przydać na przykład farby gruntujące. Po co się ich używa i na jakich ścianach najlepiej się sprawdzą?

czytaj całość »
1px.gif Jak zagruntować odpowiednio ściany?
Jak zagruntować odpowiednio ściany?

Wykańczanie albo remontowanie mieszkania czy domu wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szeregu prac. Ściany są jednym z elementów wnętrz, które wpływają na jego estetykę. Właśnie dlatego należy je odpowiednio przygotować do malowania. Mowa tutaj przede wszystkim o gruntowaniu, które jest niezbędne, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt. W dzisiejszym wpisie opiszemy, w jaki sposób należy zagruntować ściany oraz dlaczego gruntowanie jest ważne.

czytaj całość »
1px.gif Kiedy lepiej malować ściany wałkiem?
Kiedy lepiej malować ściany wałkiem?

Czeka Cię malowanie ścian? Postaw na właściwe akcesoria, dzięki którym zwiększysz swój komfort podczas wykonywania tej czynności oraz w efekcie uzyskasz równo i estetycznie pomalowaną powierzchnię. Zwykle największy dylemat budzi wybór odpowiednich pędzli lub wałka malarskiego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy użyć pędzli, a kiedy zdecydować się na wałek, doskonale trafiłeś. W dalszej części artykułu rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, w jakich sytuacjach i na jakim rodzaju powierzchni najlepiej malować ściany wałkiem, a kiedy lepiej z niego zrezygnować na rzecz pędzli.

czytaj całość »
1px.gif Jak dobrać pędzel do farby?
Jak dobrać pędzel do farby?

Malowanie ścian to podstawowa czynność, którą się wykonuje podczas remontu. Jest to również jedna z tych czynności, z którą powinna poradzić sobie każda osoba, nawet ta, która wcześniej nie miała z nią do czynienia. Sukces tkwi jednak w odpowiednim dobrze farby oraz narzędzi do malowania. Okazuje się, że przy zakupie farb nie można kierować się wyłącznie ich kolorem, a przy kupnie pędzi ich ceną i rozmiarem. I choć te kwestie także mają duże znaczenie, warto pamiętać, że zarówno farba, jak i pędzle powinny być przede wszystkim dopasowane do malowanej powierzchni. Ponadto pędzle muszą być też dobrane właściwe do rodzaju farby. Chcesz wiedzieć, jak dobrać odpowiedni pędzel? Przejdź do dalszej części artykułu, w którym przedstawiamy rodzaje pędzli oraz ich zastosowanie.

czytaj całość »
1px.gif Jak uzyskać wymarzony kolor ścian?
Jak uzyskać wymarzony kolor ścian?

Kolor ścian pełni ważną funkcję wystroju wnętrza. Jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenie, ciemniejsze stworzą w nim kameralną, przytulną atmosferę. Często w wyborze ścian kierujemy się nie tylko charakterem i stylem wystroju wnętrza, lecz również własnymi preferencjami estetycznymi. Spośród wielu rodzajów farb to farby akrylowe pomogą w uzyskaniu wymarzonego koloru sypialni, salonu czy pokoju dziecięco. Sprawdź, jakie mają właściwości farby akrylowe i jakie są ich zalety.

czytaj całość »
1px.gif Film z montażu siłownika Faac 721
Film z montażu siłownika Faac 721

W tym filmie staraliśmy się Państwu pokazać montaż siłownika do bramy przesuwnej Faac 721 w raz zaprzyjaźnionym montażystą Andrzejem z firmy AZAC System. Jest to nasz pierwszy filmik na YT także prosimy o wyrozumiałość :) 

czytaj całość »
1px.gif Do czego używa się farb dyspersyjnych?
pędzle i farba

W podstawowym podziale farby dzieli się na dyspersyjne oraz rozpuszczalnikowe. Farby dyspersyjne składają się z żywicy oraz wypełniacza tworzącego dyspersję. W ten sposób powstaje skład, w którym drobne cząsteczki są zawieszone w wodzie i nie dochodzi do ich całkowitego rozpuszczenia. Nałożenie farby na podłoże skutkuje odparowaniem wody i powstaniem elastycznej powłoki o właściwościach zbliżonych do cech tworzywa sztucznego.

czytaj całość »
1px.gif W jakim celu gruntuje się ściany?
gruntowanie ściany

Planujesz remont swojego domu? Na pewno słyszałeś, że ściany przed malowaniem wymagają gruntowania. Zapewne zastanawiasz się też, po malować ściany charakterystycznym, mlecznym środkiem, zamiast od razu przejść do nakładania kolorowej farby. Na wstępie podpowiemy tylko, że odpowiednie zagruntowanie ścian przełoży się bezpośrednio na efekt końcowy remontu. Zobacz, do czego potrzebna jest farba gruntowa!

czytaj całość »
1px.gif Czym oświetlić podjazd?
nowoczesny budynek

Oświetlenie w ogrodzie pełni wiele istotnych funkcji nie tylko estetycznych, ale również i użytkowych. Mianowicie dzięki zastosowaniu lamp ogrodowych można wyraźnie wyznaczyć trasę przejazdu od bramy wjazdowej do garażu oraz wytyczyć przejścia do domu, dzięki którym bez obaw o potknięcie lub zniszczenie ozdób ogrodowych można przejść po zmroku. Rynek obfituje w różnego rodzaju lampy, które oprócz tego, że dobrze się prezentują, tworząc przytulny nastrój w ogrodzie, są także doskonałym źródłem światła. Wśród najpopularniejszych form oświetlenia stosowanych w ogrodach wymienia się słupki oświetleniowe, lampy elewacyjne, lampy najazdowe oraz wbijane w ziemię reflektory ogrodowe. Dowiedz się, który rodzaj oświetlenia najlepiej sprawdza się na podjazdach.

czytaj całość »
1px.gif Klej MAMUT- Nasz BESTSELLER na ALLEGRO
MAMUT 2

SZYBKOSCHNĄCY KLEJ BUDOWLANY O SILE MAMUTA

Mamut Glue to szybkoschnący klej montażowy do wszystkiego. Jest niezawodny zarówno do podłoży gładkich, jak i porowatych. Dzięki niemu zapomnisz o montowaniu ciężkich elementów przy pomocy gwoździ, śrub czy kołków.

 

czytaj całość »
1px.gif Malowanie ścian i sufitów. Porady Tikkurila
Malowanie ścian i sufitów. Porady Tikkurila

Teoretycznie każdy potrafi malować ściany i wydaje się, że nie ma w tym nic trudnego. Niestety praktyka często nas zaskakuje, na ścianach pojawiają się zacieki, nierówności lub pęcherze. Warto więc, jeszcze przed rozpoczęciem malowania, poznać kilka „złotych zasad malowania”. Ekspert marki Tikkurila krok po kroku radzi, jak przygotować się do malowania ścian i jakiej techniki używać. .... 

Grunt to dobry grunt!

Odpowiednie przygotowanie ścian jest gwarancją sukcesu. Malowanie zaczynamy od nałożenia farby gruntującej. Ujednolica ona powierzchnię i zmniejsza chłonność podłoża. Użycie farby gruntującej ułatwi też pokrycie powierzchni pomalowanej wcześniej intensywnym kolorem. Dodatkowo, grunt zwiększa wydajność farby nawierzchniowej, dzięki czemu mniej jej zużyjesz, a więc oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również czas....

czytaj całość »
1px.gif CZARNA ARMATURA W TWOICH WNĘTRZACH
CZARNA ARMATURA W TWOICH WNĘTRZACH

 SPOSÓB NA ELEGANCKĄ ŁAZIENKĘ?  CZARNA ARMATURA!           

Czarna armatura to prawdziwy hit aranżacyjny. Coraz chętniej odchodzimy od klasycznych chromowanych baterii w łazienkach, poszukując nowych, niebanalnych rozwiązań. Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązania pojawiały najczęściej wyłącznie w śmiałych projektach światowych projektantów. Obecnie każdy z nas może pozwolić sobie na czarną armaturę, która wyróżnia się nie tylko walorami dekoracyjnymi, ale także spełnia wszystkie istotne funkcje użytkowe. Czarna armatura łazienkowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które szukają niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych, a także miłośników elegancji oraz wnętrz, które zachwycają zdecydowanymi, ale i minimalistycznymi akcentami kolorystycznymi.

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium