Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Fotokomórki FAAC są jednym z najczęściej wybieranych zabezpieczeń do bram przesuwnych. Ich dużym atutem jest przede wszystkim łatwość montażu oraz duża skuteczność. Jest to dobry sposób na widoczną poprawę bezpieczeństwa, np. przed przytrzaśnięciem osoby dorosłej, dziecka czy zwierzęcia.

Jak działa fotokomórka? Kiedy nadajnik odbiera napięcie, przekazuje odbiornikowi wiązkę podczerwieni, która jest niewidoczna gołym okiem. Następnie brama otwiera się albo zamyka, robiąc to w płynny sposób. Kiedy jednak na drodze niewidocznej wiązki, pojawi się przeszkoda, brama automatycznie zostaje zatrzymana.

Czy warto inwestować w fotokomórkę?

Podczas budowy czy wyposażania domu, zawsze warto pamiętać o bezpieczeństwie swoim oraz najbliższych sobie osób. Jest to niezwykle ważne, w szczególności wtedy, gdy wśród domowników znajdują się również zwierzęta. Czas wykrywania przeszkody w przypadku fotokomórek wynosi około 20 ms. To oznacza, że działanie sprzętu jest niemal natychmiastowe, co gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.

Znany i ceniony producent fotokomórek FAAC, w swojej ofercie posiada bezprzewodowe rozwiązania do bram wjazdowych. Dodatkowo stwarzając również możliwość podłączenia całości przewodem. Jest to najbezpieczniejszy sposób na podłączenie tego urządzenia, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii do minimum.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium